Ubytování


Pokud chcete jet na Kypr v sezóně (od června do října) je lepší, pokud si ubytování rezervujete předem

Turistická organizace Kypru nebo-li KTO (Kypriakós Organismós Tourismoú) vydává seznamy ubytování pro každé město. Pokud přijedete na Kypr bez rezervace ubytování, můžete vyhledat pobočky KTO na letišti v Larnace a dále v Nikósii, Limassolu a Paphosu

Na Kypru najdete ubytování všeho druhu - jak mládežnické ubytovny, jednohvězdičkové pensiony typu nocleh/snídaně, apartmány (rozdělené na A, B, C a turistické), domy k pronájmu, tak samozřejmě i luxusní pětihvězdičkové apartmány. 

Obecně se dá říci, že najdete dobrou úroveň za přijatelnou cenu. Hotely nabízejí slevy v době mimo hlavní sezonu, ta pro přímořské oblasti trvá od 1. listopadu do 31. března a pro horská střediska od 1. října do 30. června vyjma období Vánoc, Nového roku a velikonočních svátků. 

Co se týká kempů, tak seznam všech oficiálních míst obdržíte v KTO. Většina kempů disponuje elektrickou energií, toaletami, sprchami, restaurací a obchodem s potravinami. Kyperská vláda dovoluje provizorně využít i jiná místa, hlavně ta se základními možnostmi v okolí restaurací.